КЕРІВНИЦТВО БАШТАНСЬКИМ ОПОРНИМ ЗАКЛАДОМ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
І-ІІІ СТУПЕНІВ №1 БАШТАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ БАШТАНЬКОГО РАЙОНУ
МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Баштанський ліцей №1
Баштанської міської ради
Миколаївської області
ОХОРОНА ПРАЦІ
Питання охорони праці проходить через усю систему роботи Баштанського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Баштанської міської ради та її філій й стосується всіх напрямів діяльності та всіх без виключення учасників освітнього процесу.
Робота педагогічного колективу з охорони праці організована згідно із законами України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Положенням про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», «Про дорожній рух»; «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»; «Про цивільну оборону України»; «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»; «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»; «Про колективні договори і угоди».
Відповідно до вимог нормативних документів, у навчальному закладі та його філіях розроблена відповідна документація з питань дотримання безпеки та охорони праці, створено службу охорони праці, затверджені положення про служби охорони праці, створені й діють комісії з навчання та перевірки знань з охорони праці, програми навчання, плани-графіки проведення навчання та білети для перевірки знань. Навчання й перевірка знань з охорони праці вчителів фізики, інформатики, хімії, біології, трудового навчання, фізичного виховання, предмету «Захист Вітчизни» проводиться щорічно згідно з планом-графіком. Робота служби з охорони праці здійснюється відповідно до плану роботи та графіків обстежень, затверджених директором закладу. Складено та підписано Колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом, де розроблено розділ «Охорона праці». Щорічно підписується Угода відповідно Колективного договору. Двічі на рік підводяться підсумки виконання її умов. Питання охорони праці відображені в Правилах внутрішнього трудового розпорядку для працівників школи, посадових інструкціях та інструкціях із охорони праці.
Згідно з вимогами чинних нормативних документів, розроблені, затверджені директором і видані посадові інструкції для всіх працівників навчального закладу та його філій. Для окремих категорій працівників розроблені та введені в дію інструкції з охорони праці та інструкції з безпеки праці при виконанні небезпечних робіт.
З працівниками закладу, учнями та їх батьками проводяться необхідні інструктажі, а також ведеться їх облік за встановленою формою. Розроблені й затверджені програми вступних інструктажів для працівників і учнів, які поміщені в журналах вступного інструктажу для працівників і класних журналах для учнів.
Згідно з вимогами нормативних документів, реєструються первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі для працівників та учнів. Журнали реєстрації інструктажів знаходяться в службі охорони праці і на робочих місцях у навчальних кабінетах (фізики, інформатики, біології, хімії, шкільних майстернях, спортивних залах).
Учителі фізики, біології, хімії, трудового навчання, фізичного виховання проводять первинні інструктажі перед початком практичних, лабораторних робіт, виконанням відповідних вправ, перед початком кожного розділу навчальної програми з фізичного виховання.
Облік інструктажів учителі проводять у класних журналах на сторінці відповідного предмета в розділі про запис змісту року.
Навчальні кабінети, майстерні, спортивні зали, шкільна їдальня забезпечені первинними засобами пожежогасіння, на видному місці розміщені плани евакуації на випадок пожежі. Оформлені куточки з безпеки життєдіяльності.
Питання створення безпечних умов праці, навчання і виховання учасників освітнього процесу постійно знаходиться на контролі в уповноваженого з питань техніки безпеки, директора навчального закладу та завідуючих філій.
Усі питання відповідності умов для дотримання техніки безпеки та охорони праці регламентують такі документи:
-
план роботи навчального закладу (розділи, у яких піднімається питання з охорони праці та безпеки життєдіяльності);
-
винесення обговорення питань охорони праці на педагогічні ради (протоколи);
-
паспорт санітарно-технічного стану навчального закладу;
акти:
-
готовності закладу до нового навчального року;
-
акт-дозвіл на право проведення занять у кабінетах, майстернях, лабораторіях, спортивних залах, на спортивних майданчиках;
-
про виконання розділу «Охорона праці» колективного договору;
-
за результатами проведення третього ступеня оперативного контролю;
накази по школі:
-
Про матеріали навчання та перевірки знань працівників із питань охорони праці (навчальні плани, програми, білети або питання для перевірки знань з питань охорони праці та протоколи за результатами перевірки знань);
-
Про інструкції з охорони праці для педагогічних, технічних працівників, обслуговуючого персоналу;
-
Про інструкції з охорони праці для проведення інструктажів з учнями в кабінетах хімії, фізики, інформатики, трудового навчання, майстернях, спортзалі й майданчику та на заняттях з предмету»Захист Вітчизни»;
-
Про функціональні обов'язки з питань охорони праці:
-
Про відповідальних за організацію й забезпечення здорових і безпечних умов праці, освітнього процесу, стану робочих місць, обладнання, інструментів і пристосувань, приладів, спортивного інвентарю;
-
Про завідування майстернями, навчальними кабінетами.
У школі та її філіях постійно проводиться навчання з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Навчання та перевірка знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності здійснюється відповідно до Закону України «Про охорону праці», типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.
Контроль здійснюється за дотриманням працівниками школи
-
чинного законодавства з охорони праці;
-
правил внутрішкільного трудового розпорядку;
-
посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці;
-
правил поводження з устаткуванням та обладнанням;
-
використанням засобів колективного та індивідуального захисту тощо.